Btu/°F·ft²·h) е равен cal/(h·m²·°C)

   

   Числа в научен формат

Директен линк към този калкулатор:
https://www.preobrazuvane-na-edinitsite.info/preobrazuvane+na+Btu+F+ft2+h+v+cal+h+m2+C.php

Преобразуване на Btu/°F·ft²·h) в cal/(h·m²·°C) (Коефициент на топлопреминаване (стойност U))

  1. Изберете подходящата категория от списъка за избор, в този случай 'Коефициент на топлопреминаване (стойност U)'.
  2. След това въведете стойността, която искате да преобразувате. На този етап е разрешено извършването на всички основните операции в аритметиката: събиране (+), изваждане (-), умножение (*, x), деление (/, :, ÷), експонент (^), корен квадратен (√), скоби и π (pi).
  3. От списъка за избор изберете единицата, която съответства на стойността, която искате да преобразувате, в този случай 'британска топлинна единица на Фаренхайт-квадратен фут-час [Btu/°F·ft²·h)]'.
  4. Накрая изберете единицата, към която искате да се преобразува стойността, в този случай 'калория на час-квадратен метър-Целзий [cal/(h·m²·°C)]'.
  5. След като се появи резултатът, имате възможност да го закръглите до число с десетичен знак, ако има смисъл от това.

Използвайте пълния набор характеристики на този калкулатор

С този калкулатор е възможно да въведете стойност, която да преобразувате заедно с оригиналната мерна единица; например '694 британска топлинна единица на Фаренхайт-квадратен фут-час'. При това можете да използвате пълното име на единицата или абревиатурата йнапример 'британска топлинна единица на Фаренхайт-квадратен фут-час' или 'Btu/°F·ft2·h)'. След това калкулаторът определя категорията на мерната единица, която трябва да бъде преобразувана, в този случай 'Коефициент на топлопреминаване (стойност U)'. Той преобразува въведената стойност във всички известни и подходящи единици. В получения списък ще намерите и преобразуването, която първоначално сте търсили. Друг вариант е стойността, която трябва да преобразувате, да бъде въведена както следва: '46 Btu/°F·ft2·h) в cal/(h·m2·°C)' или '10 Btu/°F·ft2·h) е равен cal/(h·m2·°C)' или '19 британска топлинна единица на Фаренхайт-квадратен фут-час -> калория на час-квадратен метър-Целзий' или '91 Btu/°F·ft2·h) = cal/(h·m2·°C)' или '64 британска топлинна единица на Фаренхайт-квадратен фут-час в cal/(h·m2·°C)' или '37 Btu/°F·ft2·h) в калория на час-квадратен метър-Целзий' или '82 британска топлинна единица на Фаренхайт-квадратен фут-час е равен калория на час-квадратен метър-Целзий'. За този вариант калкулаторът също моментално преценява в каква мерна единица трябва да бъде преобразувана първоначалната стойност. Независимо коя от тези възможности изберете, това ще ви спести продължително търсене на подходящия списък в дългите списъци с безброй категории и безброй поддържани единици. Всичко това ще ви бъде спестено, благодарение на калкулатора, който свършва работата за части от секундата.

Освен това калкулаторът позволява използването на математически изрази. В резултат не само числата могат да се изчисляват едно с друго, като например '(46 * 19) Btu/°F·ft2·h)', но и различни единици за измерване могат директно да се свързват помежду си за преобразуването. Това би могло да изглежда по следния начин: '1 британска топлинна единица на Фаренхайт-квадратен фут-час + 73 калория на час-квадратен метър-Целзий' или '91mm x 64cm x 37dm = ? cm^3'. Мерните единици, комбинирани по този начин, естествено си пасват и добиват смисъл във въпросната комбинация.

Могат да се използват и математическите функции sin, cos, tan и sqrt. Пример: sin(π/2), cos(pi/2), tan(90°), sin(90) или sqrt(4).

Ако до 'Числа в научен формат' е поставена отметка, ще се покаже експоненциален отговор. Например 4,956 790 078 35×1019. За да бъде представено в тази форма, числото ще бъде сегментирано в експонент тук 19 и като действително число тук 4,956 790 078 35. За устройства с ограничени възможности за показване на числа, като например джобни калкулатори, също се намира начин за изписване на числата, като 4,956 790 078 35E+19. По-специално това помага много големи и много малки числа да стават по-лесни за разчитане. Ако на това място няма отметка, резултатът се появява по обичайния начин на изписване на цифрите. В такъв случай горният пример би изглеждал така: 49 567 900 783 500 000 000. Независимо от начина на изобразяване на резултатите, максималната точност на този калкулатор е 14 места. Това би трябвало да е достатъчно прецизно за повечето ситуации, в които ще бъде приложен.